TÜRKİYE’DE Kİ BİSİKLET MARKALARI

BİSİKLET MARKALARI

bisiklet markalari

Bisiklet Markalari [bikesmarts.com]

Hem Türkiye’de ki bisiklet markalarını hemde  Uluslararası düzeyde üretim ve satış ağı olan, en iyi bisiklet markalarına yer verdiğim bu yazımda bisiklet markalarının neredeyse hepsini tanımış olacaksınız. Henüz bir bisikletiniz yok ise Bisiklet alırken nerelere dikkat edilir başlıklı yazımı mutlaka okumanızı tavsiye ederim.

 

 

Hem ülkemizde ki yerli bisiklet markalarının bazıları, hemde uluslararası bisiklet üreten markaların çoğu kadrolarının büyük kısmını uzak doğuda ürettirip montajını kendileri yapmakta. Tüm sanayi alanlarında olduğu gibi bisiklet kadro üretiminde de uzak doğu ülkeleri pazarın büyük kısmını elinde barındırıyor. Uzak Doğuda da öne çıkan ülke Taiwan. Sözlerimi fazla uzatmadan sizleri bisiklet markaları listesi ile baş başa bırakıyorum.


Yerli Bisiklet Markaları

Bianchi – Whistle – Carraro gibi markalar Accell Bisiklet grubuna ait markalar. Markaların üretim hakkını elinde bulundurduğundan her ne kadar yabancı marka olsa da yerli üretim veya montaj olup Manisa da tesisleri bulunduğu için Türk bisiklet markası olarak değerlendirmekte fayda var. Ayrıca farklı markaları da bünyelerinde bulunduran ülkemizde bisiklet gelişimine fazlasıyla destek verdiğini bilgimiz bir firma.


Uluslararası Bisiklet Markaları – En İyi Bisiklet Markaları

Bu kısımda dünya çapında organizasyona sahip en iyi bisiklet markalarını aktardım. Bisiklette kadro çok önemlidir ve iyi bir kadro almak, yapılması gereken en önemli seçimdir. İyi bir kadro için iyi bir firmaya ihtiyaç vardır. Markalar hakkında ki bilgi edinim ihtiyacınızı fazlasıyla karşılayacak bir liste sunmaya çalıştım. En iyi bisiklet markaları nın olduğu bu liste sizde daha çok soru işareti oluşturduysa Başlangıç bisikleti nasıl seçilir başlıklı yazıma göz gezdirebilirsiniz.

Linklerini Türkçe sitesi olanların kendi sitesine, eğer kendi sitesi yoksa ülkemizde satışlarını yapan firmalara yönlendirmeye çalıştım. Kimisini de orjinal sitelerine yönlendirdim.

Hoşunuza giden ve listede olmayan bisiklet markası var ise yorum kısmına bekliyorum.

♥ Tekerinize Taş Değmesin 🙂 ♥

Cevap